ŁAŃCUCHY ZAWIERZENIA

Łańcuchy Zawierzenia

Praktyka noszenia poświęconego łańcuszka wg św. Ludwika M. Grignion de Montfort

Łańcuch ten jest stworzony wg zaleceń św. Ludwika M. Grignion de Montfort .  Używany jest przez Niewolników Maryi jako wyraz miłości do Matki Bożej oraz znak zawierzenia się jej opiece .

W  „Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” czytamy , że poprzez noszenie łańcucha  ... okazujemy zewnętrznie, że nie wstydzimy się niewoli Chrystusowej i zależności od Jezusa Chrystusa, a wyrzekamy się zgubnej niewoli świata, grzechu i szatana(...). Łańcuszek ten zabezpiecza nas i chroni przed kajdanami grzechu i szatana.. Łańcuszki te , jeśli nie są ze srebra, powinny być ze względów prakycznych uczynione przynajmniej z żelaza".

Na łańcuchu przywieszony jest Cudowny Medalik (Dar od Matki Bożej - Medalik Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny) stworzony według objawień siostry Katarzyny Labouré . W 27 listopada 1830 roku  ukazała się jej Najświętsza Maryja Panna i poleciła jej rozpowszechnić ten Medalik wśród ludzi, powiedziała: Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium