MEDALIK GIETRZWAŁDZKI / PROJEKT MIAMARIA

Medalik Gietrzwałdzki / Projekt MiaMaria

Mamy zaszczyt zaprezentować  medalik  poświęcony jakże ważnym objawieniom NMP w Gietrzwałdzie w 1877r. : https://www.miamaria.pl/produkty/707-naszyjnik-z-medalikiem-gietrzwaldzkim.html

„ Gietrzwałd ze względu na niezwykłe wyciszenie jest nieporównywalny z Fatimą, Lourdes, la Salette, czy Guadalupe." To jedyne w Polsce i jedno z 12 na świecie, miejsce Objawień Najświętszej Maryi Panny , oficjalnie uznanych przez władzę kościelną. Objawienia maryjne rozpoczęły się tu 27 czerwca i trwały do 16 września 1877 roku. Był to jedyny taki na świecie wywiad z Maryją, łączący doczesność z wiecznością. Matka Zbawiciela objawiła się wizjonerkom 160 razy".  

fragment z książki „Gietrzwałd" Grzegorza Kasjaniuka

 P.S. Na uwagę zasługuje fakt, że NMP w Lourdes ukazała się 18 razy w Fatimie 6 a w Gietrzwałdzie aż 160 razy !

Kilka lat temu już po napisaniu książki Grzegorza Kasjaniuka skontaktowała się z nami pani Magdalena z Olsztyna, która zapytała " czy moglibyśmy wykonać Medalik poświęcony objawieniom NMP w Gietrzwałdzie?" Zgodziliśmy się podjąć takie wyzwanie jednak na tamten czas wiedza i technologia pozwalały nam na wykonanie medalika z drewna. Od razu przystąpiliśmy do pracy, zrobiliśmy kilka prób a Pani Magda wystąpiła o pisemną zgodę  Abp Warmińskiego, którą w efekcie uzyskała. Zapowiedzieliśmy jednak, że dołożymy wszelkich starań aby wykonać taką wersję z metalu a najlepiej ze srebra. Upłynęły jeszcze dwa lata przez które zbieraliśmy wiedzę i umiejętności związane ze sztuką medalierstwa.  I tak na początku grudnia 2020 r. przy współpracy z firmami specjalistycznymi udało nam się wykonać tak wyczekiwany przez wielu Medalik.  

   Należałoby tu wspomnieć, że ostatnio medaliki przedstawiające objawienia w Gietrzwałdzie były wybijane pod koniec XIX wieku ( wg katalogu Teofila Rewolińskiego  )  . Powyżej prezentujemy ( jeden z kilku) bity w tamtym czasie, który można już tylko kupić na aukcjach kolekcjonerskich.   

Obecnie jesteśmy jedynymi producentami tegoż współczesnego wydania. Wzór został zastrzeżony przez MM a inspiracją do jego wykonania były opisy samych objawień NMP z 1877 r. i fresk, który jest namalowany na suficie w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.  Jesteśmy bardzo dumni z tego faktu tym bardziej, że na drodze do powstania tego wyjątkowego projektu stało wiele przeszkód, którym towarzyszyła ciężka praca i zapewne modlitwa wielu osób.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium