Pierścionek Okrągły z Bursztynu (Mia Maria) - indywidualne siglum

Cena: 149,00 zł 149.00
ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Kod produktu: MM-980

Opis

Piękny pierścionek z bursztynu z siglum biblijnym do wyboru.

 

Materiał:

Srebro próby 925: kasetka i obręcz pierścionka, okrągły bursztyn o średnicy 12mm (pomarańczowy, żółty i zielony)

 

UWAGA ! prosimy o kolorze bursztynu i treści siglum napisać w dodatkowych uwagach przy zamówieniu

 

Siglum biblijne do wyboru:

 

1 Kor 13 - Hymn o miłości św. Pawła  „Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał......'.

Flp 4,13 - „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia'.

Ps 37,4 - „ Raduj się w Panu a on spełni pragnienia twego serca”.

Iz 62, 3 - „Będziesz prześliczną koroną w rękach Pana, królewskim diademem w dłoni twego Boga'.

Iz 54, 10 - „ Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać ale miłość moja nie odstąpi od ciebie...'.

lub inne cytaty wybrane przez Państwa.

 

Prosimy o wybór rozmiaru z tabeli.

Pierścionki mają możliwość dopasowania rozmiaru przez dogięcie lub odgięcie na specjalistycznym narzędziu.

Samodzielne doginanie może spowodować uszkodzenie produktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Pielęgnacja biżuterii

Wyroby ze stopów złota, srebra, platyny są podatne na działanie czynników fizyko-chemicznych. Metal poprzez styczność z innymi przedmiotami (o podobnej twardości) ulega porysowaniu i zmatowieniu - są to tzw. uszkodzenia mechaniczne. Uszkodzenia te mogą doprowadzić do bardzo głębokich zarysowań i odkształceń uniemożliwiających przywrócenie dawnej świetności.


Środki chemiczne poprzez wnikanie w szczeliny powodują zabrudzenia i czernienie metalu. Agresywne środki chemiczne mogą doprowadzić do trwałych uszkodzeń powierzchni i połączeń (pęknięcia lutów itp.). Ponadto wszystkie powierzchnie zdobnicze (srebrzenie, rodowanie, rutenowanie, złocenie, piaskowanie, szczotkowanie, młotkowanie, satynowanie, diamentowanie, grawerowanie itp.) wymagają odpowiedniego traktowania. Zmniejszenie skutków wpływu czasu i chęć utrzymania wyrobów w dawnej świetności wymaga odpowiedniej ich pielęgnacji.


Należy pamiętać o tym, że powierzchnie rodowane, srebrzone, rutenowane, złocone, piaskowane, szczotkowane, młotkowane, satynowane, diamentowane, grawerowane itp. w trakcie użytkowania ulegają zabrudzeniu, wytarciu oraz zmatowieniu i tylko odpowiednia troska o nie może te procesy znacznie zmniejszyć.


Z pośród metali szlachetnych na największe zanieczyszczenia i uszkodzenia narażone jest srebro. Ze względu na dość niską twardość w porównaniu z innymi metalami szlachetnymi srebro ulega uszkodzeniom mechanicznym. Pod wpływem zanieczyszczeń atmosfery srebro ulega procesom chemicznym powodującym czernienie metalu. Aby zapobiec tym efektom należy przestrzegać kilku ważnych zasad:

  1. Bezwzględnie zdejmować biżuterię podczas jakichkolwiek prac mogących uszkodzić metal (sprzątania, mycia rąk i naczyń, kąpieli, mieszania ciast, prania, przytrzymywania twardych przedmiotów). Na pierścionki i obrączki należy uważać podczas otwierania i zamykania klamek, posługiwaniu się nożyczkami. Bransolety,  zegarki i spinki do mankietów są narażone na uszkodzenia mechaniczne w trakcie pracy przy biurku.
  2. Ograniczyć styczność z środkami chemicznymi i pielęgnacyjnymi, tj. proszkami do prania, detergentami, środkami czystości, pilingami, kremami, perfumami, lakierami itp.
  3. Często myć biżuterię przy pomocy ciepłej wody z dodatkiem amoniaku, cytryny lub delikatnego płynu do naczyń. Delikatnie polerować przy pomocy miękkiej szmatki. Kamienie czyścić od wewnętrznych powierzchni biżuterii miękką szczoteczką w wyżej wymienionej kąpieli. Ze względu na związki fluoru i chloru nie należy stosować do czyszczenia pasty do zębów.
  4. Biżuterię po kąpieli należy wypłukać w ciepłej wodzie i delikatnie wysuszyć przy pomocy, np. suszarki do włosów. Należy unikać pozostawiania wilgoci na biżuterii.

    Przechowywać biżuterię rzadko używaną (wcześniej umytą i dokładnie wysuszoną) w miejscu z ograniczonym dostępem powietrza i światła, np. w czystej szmatce bawełnianej i w hermetycznie zamykanej torebeczce foliowej z zaciskiem strunowym. Takie zabezpieczenie zapobiega tworzeniu się czarnych nalotów.
Sklep internetowy Shoper Premium