Zawieszka z Cudownym Medalikiem II

Cena: 69,00 zł 69.00
ilość + - szt.

towar niedostępny

Kod produktu: MM-868

Opis

Przypinka z Cudownym Medalikiem (Dar od Matki Bożej - Medalik Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny).

 

Materiał: 

Pozłacane srebro próby 925 (bez domieszki niklu) (Cudowny Medalik 7x12mm; karabinczyk z kółeczkim 12mm)

 

27 listopada 1830 roku siostrze Katarzynie Labouré ukazała się Najświętsza Maryja Panna i poleciła jej rozpowszechnić ten Medalik wśród ludzi, powiedziała: Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosili, dostąpią wielkich łask, szczególniej jeśli będą go nosili na szyi. Na awersie medalika widnieje Najświętsza Maryja Panna stojąca na kuli ziemskiej miażdżąca swoją stopą węża - szatana. Z Jej rąk wychodzą promienie, symbolizujące łaski, które otrzymują wszyscy,proszący z ufnością. W owalu medalika umieszczony jest tekst modlitwy: 'O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami,którzy się do Ciebie uciekamy'. Na rewersie znajduje się duże 'M', nad którym góruje krzyż Pański symbolizujący uczestnictwo Matki Bożej w męce Jezusa. Wokół znajduje się dwanaście pięcioramiennych gwiazd tworzących koronę Niepokalanej Maryi Dziewicy. Widoczne równiez jest zestawienie dwóch serc: Najświętsze Serce Jezusa otoczone koroną cierniową i Niepokalane Serce Maryi przebite mieczem (wyraz jej bólu).

Informacje

Srebro p. 925 Nie
Bursztyn Nie
Srebro pozłacane p. 925 Tak
Agat chalcedoński Nie
Hematyt Nie
Złoto p. 333 Nie
Szafir Nie
Agat Nie
Malachit Nie
Koral Nie
Ametyst Nie
Sodalit Nie
Apatyt Nie
Spinel Nie
Chryzoberyl Nie
Cytryn Nie
Amazonit Nie
Morganit Nie
Cyrkonia szklana Nie
Żywica Nie
Żywica Nie
Drewno (wiśnia) Nie
Kryształ górski Nie
Howlit Nie
Granat Nie
Kryształ Nie
Drewno (dąb) Nie
Masa akrylowa Nie
Mokait Nie
Masa perłowa Nie
Sodalit Nie
Koral Nie
Lapis Lazuli Nie
Opal Nie
Jadeit Nie
Piasek pustyni Nie
Perła Nie
Kamień księżycowy Nie
Rodochrozyt Nie
Turmalin Nie
Złoto p. 585 Nie
Turkus Nie
Jaspis Nie
Rubin Nie
Zoisyt Nie
Drewno (brzoza) Nie
Lawa Nie
Fluoryt Nie
Chalcedon Nie
Obsydian Nie
Onyks Nie
Akwamaryn Nie
Kamień tygrysi Nie
Kwarc różowy Nie
Muszelka Nie
Szkło Nie
Inni kupili również:
Zawieszka II z serduszkiem Psalm 37,4
Zawieszka II z serduszkiem Psalm 37,4

59,00 zł

szt.
Naszyjnik Rubi I (Mia Maria - Baza)
Naszyjnik Rubi I (Mia Maria - Baza)

159,00 zł

szt.
Zawieszka z Cudownym Medalikiem
Zawieszka z Cudownym Medalikiem

49,00 zł

szt.
Zawieszka z Rybką
Zawieszka z Rybką

59,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Pielęgnacja biżuterii

Wyroby ze stopów złota, srebra, platyny są podatne na działanie czynników fizyko-chemicznych. Metal poprzez styczność z innymi przedmiotami (o podobnej twardości) ulega porysowaniu i zmatowieniu - są to tzw. uszkodzenia mechaniczne. Uszkodzenia te mogą doprowadzić do bardzo głębokich zarysowań i odkształceń uniemożliwiających przywrócenie dawnej świetności.


Środki chemiczne poprzez wnikanie w szczeliny powodują zabrudzenia i czernienie metalu. Agresywne środki chemiczne mogą doprowadzić do trwałych uszkodzeń powierzchni i połączeń (pęknięcia lutów itp.). Ponadto wszystkie powierzchnie zdobnicze (srebrzenie, rodowanie, rutenowanie, złocenie, piaskowanie, szczotkowanie, młotkowanie, satynowanie, diamentowanie, grawerowanie itp.) wymagają odpowiedniego traktowania. Zmniejszenie skutków wpływu czasu i chęć utrzymania wyrobów w dawnej świetności wymaga odpowiedniej ich pielęgnacji.


Należy pamiętać o tym, że powierzchnie rodowane, srebrzone, rutenowane, złocone, piaskowane, szczotkowane, młotkowane, satynowane, diamentowane, grawerowane itp. w trakcie użytkowania ulegają zabrudzeniu, wytarciu oraz zmatowieniu i tylko odpowiednia troska o nie może te procesy znacznie zmniejszyć.


Z pośród metali szlachetnych na największe zanieczyszczenia i uszkodzenia narażone jest srebro. Ze względu na dość niską twardość w porównaniu z innymi metalami szlachetnymi srebro ulega uszkodzeniom mechanicznym. Pod wpływem zanieczyszczeń atmosfery srebro ulega procesom chemicznym powodującym czernienie metalu. Aby zapobiec tym efektom należy przestrzegać kilku ważnych zasad:

  1. Bezwzględnie zdejmować biżuterię podczas jakichkolwiek prac mogących uszkodzić metal (sprzątania, mycia rąk i naczyń, kąpieli, mieszania ciast, prania, przytrzymywania twardych przedmiotów). Na pierścionki i obrączki należy uważać podczas otwierania i zamykania klamek, posługiwaniu się nożyczkami. Bransolety,  zegarki i spinki do mankietów są narażone na uszkodzenia mechaniczne w trakcie pracy przy biurku.
  2. Ograniczyć styczność z środkami chemicznymi i pielęgnacyjnymi, tj. proszkami do prania, detergentami, środkami czystości, pilingami, kremami, perfumami, lakierami itp.
  3. Często myć biżuterię przy pomocy ciepłej wody z dodatkiem amoniaku, cytryny lub delikatnego płynu do naczyń. Delikatnie polerować przy pomocy miękkiej szmatki. Kamienie czyścić od wewnętrznych powierzchni biżuterii miękką szczoteczką w wyżej wymienionej kąpieli. Ze względu na związki fluoru i chloru nie należy stosować do czyszczenia pasty do zębów.
  4. Biżuterię po kąpieli należy wypłukać w ciepłej wodzie i delikatnie wysuszyć przy pomocy, np. suszarki do włosów. Należy unikać pozostawiania wilgoci na biżuterii.

    Przechowywać biżuterię rzadko używaną (wcześniej umytą i dokładnie wysuszoną) w miejscu z ograniczonym dostępem powietrza i światła, np. w czystej szmatce bawełnianej i w hermetycznie zamykanej torebeczce foliowej z zaciskiem strunowym. Takie zabezpieczenie zapobiega tworzeniu się czarnych nalotów.
Sklep internetowy Shoper Premium